LO im. M.Kopernika

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17 – 1.09.2016

W dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Każuch i Cezary Spiżewski. Zaraz po przywitaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, uczniów oraz zaproszonych gości przemówił Pan Dyrektor Waldemar Bartosik, który ciepło powitał wszystkich zgromadzonych życząc owocnej pracy w nowym roku.
Tradycyjnie, rozpoczęciu roku towarzyszyło ślubowanie klas I. Była to pierwsza ważna chwila nowych uczniów w naszej szkole. Tekst ślubowania odczytała Zofia Krzyżanowska uczennica kl. IE. Na sztandar ślubowali reprezentanci klas I; klasa:
IA Zofia Zabora,
IB Przemysław Romanik,
IC Konrad Kordowski,
ID Karolina Załęska,
IE Weronika Borowa,
IF Bartosz Jary,
IG Karolina Kobryń,
IH Ewa Karpińska
Wychowawcami klas I w roku 2016/2017 będą:
I A pani Magdalena Barzyczak
I B pan Krzysztof Studnicki
I C pani Beata Bugajska
I D pani Sylwia Chaberska
I E pani Zofia Macioch
I F pani Monika Kuziak
I G pani Joanna Sulewska
I H pan Paweł Cieśluk
Uroczystość byłą również okazją, by nagrodzić ucznia, który klasę pierwszą w roku szkolnym 2015/2016 ukończył z najwyższą średnią. Nagroda im. Piotra Relugi została ufundowana przez panią Janinę Smejkalovą, a najlepszym uczniem klas pierwszych jest Maciej Wierciński z klasy pierwszej, obecnie już drugiej E. Maciej w roku szkolnym 2015/16 uzyskał średnią 5.31 i wzorowe zachowanie.
Nagrodę wręczył pan Dariusz Kołodziejski wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. SERDECZNE GRATULACJE!!
„Kto nie szanuje swojej przeszłości, ten nie godzien jest szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości” tymi słowami uczciliśmy pamięć poległych w II wojnie światowej, w 77 rocznicę jej wybuchu. Pod tablicą pamiątkową delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów.
Po części oficjalnej popłynęły życzenia, głos zabrał pan Witold Zadroga, przewodniczący Rady Rodziców, który, jak zawsze z uśmiechem i dobrym słowem wprowadził ciepłą atmosferę wśród zebranych.
Młodzież życzyła jak najlepiej swoim koleżankom, kolegom, zarówno maturzystom, jak i pierwszoklasistom, ale także tym, którzy są w połowie drogi. Życzenia zostały także skierowane do grona pedagogicznego. Z wielkim optymizmem i garścią uśmiechu uczniowie wyruszyli na spotkania z wychowawcą.
Zaśpiewały dla nas Katarzyna Świedzińska i Natalia Artych.
Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym, aby owocna praca znalazła odbicie w jak najlepszych ocenach, a satysfakcja motywowała do dalszej nauki.
Pierwszoklasistom życzymy, aby od pierwszego dnia czuli się w naszej szkole jak w domu. Wszystkiego dobrego!

Tekst: Magdalena Konrad
Foto: Wioleta Godlewska

Skip to content