LO im. M.Kopernika

Turniej Piłki Nożnej 16, 21 kwietnia 2009 r. w ramach X POM

Zwycięstwo w czwartek 16 kwietnia z wymagającym przeciwnikiem ZSZ w Małkini otworzyło nam szansę na wygraną w turnieju. Mimo przegranej pierwszej połowy 0:1, potrafiliśmy się podnieść, stworzyć wiele dogodnych sytuacji na strzelenie bramki i po dwóch celnych trafieniach Marcina Długołęckiego, cieszyliśmy się ze zwycięstwa 2:1.
Podobnie było 21 kwietnia w meczu z ZS w Lubiejewie. Pierwszej połowy nie mogliśmy zaliczyć do udanej, gdyż schodziliśmy na przerwę przegrywając 0:1. Ambicja, wola walki i świetne umiejętności naszych reprezentantów spowodowały, że dominowaliśmy w drugiej połowie. Przeciwnik rzadko zagrażał naszemu bramkarzowi i było tylko kwestią czasu zdobycie wyrównującej bramki. Po wejściu rezerwowego napastnika Waldemara Sokołowskiego posypały się gole. Waldemar Sokołowski – 2, Artur Bandarzy – 1. Po 80 minutach mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa 4:1 i mistrzostwa powiatu w piłce nożnej. Pragnę nadmienić, że tytuł ten powrócił do nas po wielu latach zmagań.
Sukces ten zawdzięczamy temu, że jesteśmy „drużyną”. Wszyscy z naszych reprezentantów walczyli o przysłowiowy „metr trawy”, nikt nie odstawiał nogi, ani głowy. Każdy starał się naprawić błąd kolegi i wypracować sytuację na strzelenie bramki. Miło było słuchać jak trenerzy z przeciwnych drużyn mówili „widać, że chłopcy chcą wygrać , jak z zaangażowaniem walczą, że są najlepsi.”
Jestem z was bardzo dumny!!!
Skład zwycięskiej drużyny:
w bramce Marcin Popławski IIIh, Kamil Malec IIIe, ostatni stoper Mateusz Ziółkowski Ia (także środek obrony), Paweł Zawistowski IIc, środkowy obrońca Karol Bocian IIa (także prawa obrona), prawy obrońca Daniel Bocian Ia, lewy obrońca Łukasz Michalczuk IIIb (wymiennie lewe skrzydło, atak), prawa pomoc Rafał Siwek IIa, lewe skrzydło Marcin Długołęcki IIIb, środkowi pomocnicy to kapitan drużyny Artur Bandarzy IIIa, Tomasz Nowak IIb, atak Maciej Piórkowski IIIa, Grzegorz Jarka IIe (wymiennie także lewa obrona), rezerwowi wchodzący na atak Waldemar Sokołowski IIa, Grzegorz Dajnowicz IIIc, Patryk Kowalczyk Ig, na prawą pomoc i lewą obronę Jakub Maliszewski Ia, Jakub Radgowski IIb.
Piotr Chud

Skip to content