LO im. M.Kopernika

Spotkanie w LO w Warszawie 22.03.2002r.

NASZA WIZYTA W WARSZAWSKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM im. JÓZEFA BEMA W WARSZAWIE.

W dniu 22 marca 2002r. delegacja naszej szkoły gościła w LO na spotkaniu poświęconym integracji europejskiej. Pieczę nad całym przedsięwzięciem sprawował pan Marszałek Sejmu Marek Borowski, a wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi ambasador Węgier, delegat ambasadora Szwecji i wielu znakomitych przedstawicieli z kręgów polityki oraz kultury.
Nasze liceum reprezentowali dwaj profesorowie: p. Krzysztof Studnicki i p. Robert Jagielski, a także trójka uczniów, którzy wzięli udział w konkursie pt. Symulacje negocjacji o wejście Polski do Unii Europejskiej. Byli to: Anna Przastek, Maciej Konarzewski i Radosław Pawluk. Wszyscy byli miło zaskoczeni profesjonalizmem, z jakim zorganizowano taką imprezę. Na początku goście zostali serdecznie przywitani przez gospodarzy i zaprowadzeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część oficjalna, w której zabierali głos zaproszeni goście. Po czym wystąpił zespół kółka teatralnego. Czas spotkania umilała licznie zgromadzonej publiczności orkiestra dęta, która odegrała hymny Węgier i Szwecji oraz współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Cała oprawa plastyczna spotkania utrzymana była w scenerii państw potężnej piętnastki. Gdy wychodziliśmy z sali, mieliśmy okazję zrobić sobie fotkę z ambasadorem Węgier, który zajmuje się integracją młodzieży węgierskiej z polską.
Po głównym spotkaniu zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia specjalnie przygotowanych sal, w których mogliśmy bliżej poznać historię, kulturę, ludzi, a co najważniejsze – kuchnię poszczególnych krajów Unii Europejskiej, iż nakarmiliśmy swoje żołądki przeróżnym smakowitym jedzeniem. Trzeba przyznać, że wystrój sal i przedstawienie państw zrobiły na nas ogromne wrażenie, co także zostało uchwycone na fotografiach…
Jesteśmy zadowoleni z wizyty w warszawskim liceum, gdyż wróciliśmy z dużym bagażem doświadczeń, które powinny w przyszłości procentować. Zamierzamy podjąć współpracę ze szkołami z innych państw, aby zaistnieć nie tylko na mapach Rzeczpospolitej Polskiej, a także pokazać się wśród zjednoczonej Europy. Promując naszą szkołę i ostrowską młodzież, będziemy mogli nawiązać różne kontakty, które mogą przynieść nam same korzyści.
Maciej Konarzewski

Skip to content