LO im. M.Kopernika

Rajd młodych rolników Warszawa-Bruksela – 21 kwietnia 2002r.

Impreza odbyła się 21 kwietnia 2002 r. na boisku Liceum Ogólnokształcącego i na stadionie MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej

Organizatorzy:

– Starostwo Powiatowe w Ostrowi Maz.,
– Regionalny Oddział Stowarzyszenia „Dom Europejski” w Ostrowi Maz..
– Międzygminny Związek Ziemia Ostrowska,
– Ostrowska Izba Rolno – Przemysłowa.

PROGRAM:

godz. 13.00 – koncert Orkiestry Dętej OSP
godz. 13.30 – uroczyste otwarcie
– wystąpienie Starosty Ostrowskiego
– wystąpienia:
a) Dariusza Szymczychy – Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP,
b) Jarosława Kalinowskiego – Wicepremiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
c) Józefa Oleksego – Przewodniczącego Komisji Sejmowej Integracji z Unią Europejską.
godz. 14.00 – start wyścigu kolarskiego
godz. 14.15 – FESTYN KULTURALNO-REKREACYJNY
– Występ Zespołów Artystycznych:
a) „Promni” z SGGW w Warszawie,
b) „TONIKA” z MDK w Ostrowi Maz.,
c) „Żurawiacy” z Bogut Pianek,
d) Zespołu MOSiR,
e) Disco-Polo „SKANER” z Białegostoku.
– Kiermasze, stoiska wystawowe, prezentacja Unii Europejskiej i państw członkowskich UE, wystąpienia przedstawicieli ARR, ARMR, AWSP oraz wiele innych atrakcji.

Moja opinia po uczestnictwie w imprezie rekreacyjno- kulturalnej „Rajdzie rolników Warszawa – Bruksela”.

Jako uczennica LO im. Mikołaja Kopernika uważam, że imprezy tego typu jak ta, która miała miejsce w Ostrowi Mazowieckiej 21 kwietnia są bardzo potrzebne społeczeństwu, aby drogą zabawy i rozrywki mogło poszerzać swoje wiadomości dotyczące UE. Młodzież z mojej szkoły brała czynny udział w przygotowaniu stoiska z Wielką Brytanią. Zorganizowanie takiego punktu początkowo wydawało się być rzeczą bardzo prostą, jednak w praktyce wymagało od nas wiele poświęcenia i ciężkiej pracy. Zmuszało do poszerzenia informacji dotyczących Wielkiej Brytanii i jej drodze ku wstąpieniu do UE Było również świetną okazją do zintegrowania się grupy i rozwoju jej zdolności twórczych. W naszym stoisku każdy mógł się napić parzonej po angielsku herbaty i zjeść pyszne ciastko, co jest typowym elementem słynnego „tea time” w Wielkiej Brytanii.
Poza stoiskiem brytyjskim na boisku szkolnym LO im. Mikołaja Kopernika pojawiły się również stoiska francuskie, holenderskie, włoskie i niemieckie, które zostały utworzone przez uczniów z innych szkół. One również zawierały elementy typowe dla poszczególnych krajów.
Niedzielna impreza poza poszerzeniem moich wiadomości na temat krajów piętnastki, pozwoliła mi również zamienić kilka słów z goszczącymi w tym dniu w naszym mieście politykami – Jarosławem Kalinowskim i Józefem Oleksym. Muszę powiedzieć, że przed rozmową byłam trochę stremowana, ale emocje opadły, gdy okazało się, że są to bardzo sympatyczni ludzie, którzy nie stwarzają dystansu, a wręcz przeciwnie bardzo chętnie odpowiadają na pytania i rozwiewają wszelkie wątpliwości zebranych. Obaj politycy wyrazili nadzieję, że Polska w toku dalszych negocjacji uzyska lepsze warunki do bycia pełnoprawnym członkiem UE.
Sądzę, że takie spotkania jak to niedzielne powinny być częściej organizowane, ponieważ swoją formą przykuwają uwagę społeczeństwa, które w miłej i rodzinnej atmosferze może spędzić czas wolny od pracy poszerzając swoje wiadomości o UE.
Katarzyna Krupa

Skip to content