LO im. M.Kopernika

Podróż po wyspie ognia i lodu – 11.10.2016

We wtorek 11 października w naszym liceum gościł podróżnik i przewodnik górski, Kamil Kluczynski. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Magdaleny Barzyczak (historia) i Olgi Skalik-Dmitrzuk (geografia). Udział w nim wzięli uczniowie klas o profilach z rozszerzoną geografią.

Kamil urodził się w Ostrowi, lecz wychował w Stanach Zjednoczonych. Swoją przygodę z górami i lodowcami rozpoczął jednak w Austrii, gdzie przez 1,5 roku przechodził szkolenia w górskim pogotowiu. Najważniejszym punktem na jego życiowej mapie okazała się Islandia, gdzie prowadzi własną firmę i oprowadza nieco bardziej wykwalifikowanych turystów po lodowcach (w tym największym w Europie – VatnajÖkull).

„Takie inicjatywy świetnie wpływają na motywację i podejście uczniów do nauki, ponieważ pokazują praktyczne podejście do geografii i umożliwiają im doświadczenie tego, co do tej pory znali jedynie z podręczników. Będziemy się starać, żeby podobne spotkania jeszcze nie raz odbyły się w naszej szkole”. – mówi Olga Skalik-Dmitrzuk, nauczycielka geografii wyżej wymienionych klas.

Skip to content