LO im. M.Kopernika

Ogólnopolski Multimedialny Konkurs: „Почему надо учить русский язык?”

19 marca został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Na Prezentację Multimedialną „Почему надо учить русский язык?”. W konkursie brało udział 115 uczniów, którzy przygotowali 79 projektów. W kategorii: szkoły gimnazjalne: 33 projekty i w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne: 46 projektów. Jury w składzie: Ludmiła Szypielewicz, Wiktoria Potiomkin i Ewa Jagiełło oceniało prace biorąc pod uwagę następujące kryteria: ciekawe i oryginalne ujęcie tematu, poprawność językową, walory edukacyjne i popularyzacyjne, estetykę i efekty wizualne.
Uczennice klasy IIg Aneta Wódka oraz Adrianna Chmielewska zdobyły drugie miejsce. 11 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Na wstępie zostaliśmy przywitani przez Prezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego Ludmiłę Szypielewicz, a następnie wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Oprócz tego mieliśmy przyjemność obejrzenia prac uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca oraz usłyszeć rosyjskie piosenki w wykonaniu finalistek ogólnopolskich konkursów piosenki rosyjskiej.
Nagrodą dla naszych uczennic jest kilkudniowy wyjazd na III Międzynarodowy Młodzieżowy Festiwal „Глагол”, który odbędzie się w dniach 2-8 czerwca w Pietrozawodsku w Rosji.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Tekst, foto: Małgorzata Skrajna

Skip to content