LO im. M.Kopernika

Konferencja Zdrowy Styl Życia – 20.05.2016

W dniu 20 maja odbyła się w naszej szkole konferencja nt. „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży.” Konferencję współorganizowali: Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Instytut Żywności i Żywienia z Warszawy oraz firma „Bakoma”, a zaproszono na nią dyrektorów, nauczycieli wszystkich typów szkół z powiatu ostrowskiego, jak również młodzież.
Spotkanie to otworzył Starosta ostrowski Zbigniew Kamiński.
Cele spotkania omówiła p. Zofia Grzebisz-Nowicka, przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Wykład i prezentację multimedialną pt. „Znacznie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży” przedstawiła pani Aleksandra Cichocka, dietetyk, pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.
Po wykładzie zaproszeni goście mieli możliwość zadawania pytań, które dotyczyły głównie zawartości soli i cukru w spożywanych produktach.
Kolejnym prelegentem był przedstawiciel oddziału Terenowego ARR w Warszawie, pan Andrzej Różycki, który poinformował o programach „Szklanka mleka” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.
Na degustację galanterii mlecznej zaprosił pan Michał Murawski, Dyrektor ds. HoReCa BakomaSp.z.o.o
W imieniu zebranych za spotkanie dotyczące, tak ważnej kwestii jak zdrowie i prawidłowe odżywianie przemówił gospodarz – Pan dyrektor Waldemar Bartosik.
Zarówno Starosta Pan Zbigniew Kamiński, jak i Dyrektor Pan Waldemar Bartosik przyznali, że temat zdrowego żywienia ma ogromne znaczenie, a spotkania takie jak dzisiejsze będą miały swój ciąg dalszy, i już dziś serdecznie na nie zapraszamy.

Tekst i foto: Magdalena Konrad

Skip to content