LO im. M.Kopernika

Dzień Otwarty – 25 kwietnia 2016r.

25 kwietnia odbył się Dzień Otwarty w naszej szkole, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla gimnazjalistów, którzy licznie przybyli wraz z nauczycielami, by zobaczyć, jaki klimat panuje w Koperniku.
Scenariusz uroczystości został przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Konrad. We współorganizacje zaangażowała się społeczność szkolna, dyrekcja i nauczyciele. Gościliśmy tego dnia ponad 300 osób, które przybyły w dwóch turach, o godzinie 10:00 i 12:30.
Część artystyczną połączyliśmy z prezentacją, którą przedstawili debiutujący prowadzący Aleksandra Każuch i Cezary Spiżewski. Zostały omówione profile, które będą mieli do wyboru w przyszłym roku szkolnym nowi uczniowie.
Głos zabrał także Pan Dyrektor Waldemar Bartosik, który ciepło powitał gimnazjalistów i zaprosił do zapoznania się z ofertą. Pan Dyrektor zachęcał do wyboru szkoły, w której możemy pochwalić się niemal 100% zdawalnością matury, oraz wynikami powyżej średniej kraju oraz województwa.
„Jesteśmy szkołą bezpieczną, przyjazną i nowoczesną. Staramy się dostosować profile kształcenia ogólnokształcącego do wymogów dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Jesteśmy przekonani, że wybór naszej szkoły będzie dobrą decyzją, która w przyszłości zaowocuje sukcesem edukacyjnym każdego, kto zdecyduje się zostać uczniem naszej szkoły.”
Uroczystość rozpoczęła ceremonia ślubu Mikołaja Kopernika z gimnazjalistką, którzy ślubowali sobie m.in. wierność przez 3 lata powtarzając słowa przysięgi.

Dla młodej pary wystąpili:
Orkiestra – zagrała „Sambe” i „Rock”
Klaudia Niemira „Si jamais j’oublie”
Kasai Świedzińska „Katiusza”
Kabaret „Polacy w Londynie”
Kamil Zalewski i Kamila Ambroziak
Ada Kowalczyk i Natalia Artych „Masz w sobie wiarę”
Edyta Surowńska „Avenir”
Kopernik Crew
III F – „Moja wymarzona”
Kasia Świedzińska „Ona czuje we mnie piniądz”
Oraz gwóźdź programu Chłopaki z remizy Marcin Wiatrak i Bartosz Zadroga.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a panująca atmosfera w naszej szkole pomoże Wam Gimnazjalistom dokonać najbardziej trafnego wyboru, jaki niebawem stoi przed Wami.
Po części artystycznej przewodnicy z Samorządu Uczniowskiego oprowadzali młodszych kolegów po szkole. Było wiele atrakcji, takich jak: stoisko niemieckie i Oktoberfest, stoisko francuskie, rosyjskie, karaoke, projekcja filmików o szkole, z życia szkoły nagrywanych i montowanych przez uczniów, stoisko angielskie z muffinami i tostami z masłem orzechowym, stoisko sportowe. Odbyły się także lekcje pokazowe z chemii, fizyki, historii, biologii, edukacji dla bezpieczeństwa i geografii. Gimnazjaliści odwiedzili także naszą piękną halę sportową, siłownię i obserwatorium.
Serdeczne podziękowania w imieniu samorządu Uczniowskiego dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji Dnia Otwartego oraz dla nauczycieli zaangażowanych w przygotowania: p. Ewy Małyszko, Sylwii Leoniak, Anny Grodzińskiej, Przemysława Filca, Bożeny Nowak, Olgi Skalik, Magdaleny Barzyczak, Adama Rostkowskiego, Jarosława Parysa, Krzysztofa Studnickiego, Beaty Szymalskiej, Zofii Macioch, Izabeli Żyłowskiej, Małgorzaty Kośnik, Anny Leszczyńskiej i Małgorzaty Skrajnej.
Drodzy Gimnazjaliści!
Zapraszamy Was serdecznie, z całego serca do KOPERNIKA – miejsca, gdzie łączymy wysoki poziom nauki (gwarantujemy profesjonalne przygotowanie do matury) oraz miejsca, gdzie potrafimy się świetnie bawić (gwarantujemy miłą, rodzinną atmosferę).
Jeśli się wahasz… nie myśl dłużej, bo jak śpiewali uczniowie klasy III F – Kopernik – to Twoja wymarzona szkoła.
ZAPRASZAMY I CZEKAMY NA WAS!

Tekst: Magdalena Konrad

Skip to content