LO im. M.Kopernika

30 października 2014r. – Zapal światełko i sprzątanie opuszczonych grobów

W dniu 30 października wolontariusze wzięli udział w corocznej akcji „Zapal światełko”. O godzinie 10:00 wyruszyliśmy na cmentarz, gdzie odwiedziliśmy groby byłych nauczycieli i pracowników szkoły, zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy krótka modlitwę. W ten sposób młodzież wyraziła swój szacunek – pamiętając o tych, których już nie ma. W akcji wzięło udział 18 osób.

W tym dniu włączyliśmy się także w akcję sprzątania opuszczonych grobów, zorganizowaną przez Młodzieżową Radę Powiatu. Z każdej ze szkół średnich, z LO im. M. Kopernika, z ZSZ nr 1 im. Witolda Pileckiego, z ZS nr 2 im. Powstańców Styczniowych oraz ZS w Lubiejewie przybyli uczniowie i ruszyli do pracy, wyposażeni w grabie, worki, rękawiczki sprzątali groby, których od dawna nikt nie odwiedzał. Dzięki tej akcji cmentarz zyskał lepszy wizerunek, a młodzieży należy tylko podziękować, że są chętni do tak bezinteresownych działań.

Nad akcją czuwały p. Magdalena Konrad i p. Ilona Plewnicka.

Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji: Adrianna Chmielewska, Julia Jastrzębska, Aleksandra Kraszewska, Kamila Augustyniak, Justyna Deoniziak, Wiktoria Dawidczyk, Aleksandra Wojewódzka, Adrian Dąbrowski, Eliza Stepnowska, Emilia Jabłonka, Karolina Żach, Aleksandra Krakówka, Justyna Sówka, Kinga Żukowska, Dominika Kowalska, Anna Lendzioszek, Aleksandra Jendrych, Maciej Guz.

Magdalena Konrad

Skip to content