LO im. M.Kopernika

3 września 2012r. – uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013

„Wybiła już godzina
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem
Więc na roku szkolnego początek –
życzymy wam samych piątek”

„Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice,
przed Wami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań, pracy i intensywnej nauki. To również czas realizowania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni, zdobywania umiejętności istotnych dla Waszego rozwoju i przyszłej drogi życiowej.
Szkoła potrzebuje czasu, w którym będzie się mogła skupić na działaniach podejmowanych z myślą o przyszłości swoich uczniów i lepszym wykorzystaniu ich możliwości.
Nowy rok szkolny powinien być czasem spokojnej pracy. Szczególnie ważny będzie  dla uczniów rozpoczynających naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Będą oni kontynuowali kształcenie ogólne rozpoczęte w gimnazjum. Ten jeden wspólny i solidny fundament pozwoli na pogłębienie wiedzy i zainteresowań w kolejnych latach, kiedy będą poznawać bliżej wybrane przez siebie dziedziny. Będą również pierwszym rocznikiem, który pozna dogłębnie historię najnowszą dzięki przeznaczeniu na nią całego roku nauki.
Nowy rok szkolny to także długo oczekiwane zmiany w szkolnictwie zawodowym, które przybliżą je do potrzeb rynku pracy. Nowe rozwiązania pozwolą uczniom techników i szkół zawodowych na zdobycie wielu kwalifikacji, a doświadczenie i praktykę będą zdobywać tak u pracodawcy, jak i w centrach kształcenia praktycznego lub szkolnych warsztatach. Rynek pracy potrzebuje specjalistów, więc solidne wykształcenie zawodowe połączone z wiedzą ogólną będzie gwarancją atrakcyjnej pracy w przyszłości…”
– takie słowa skierowała w swym liście do nas uczniów, nauczycieli i rodziców Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.

Tegoroczna uroczystość była dla nas wyjątkowa. 03.09.2012 rozpoczęliśmy nie tylko nowy rok szkolny 2012/2013 lecz także powitaliśmy nowego Dyrektora Szkoły Pana Waldemara Bartosika. Nową funkcję przyjęła także Pani Małgorzata Wiercińska – która została zastępcą dyrektora.

Nowym doświadczeniem będzie także ten rok dla pierwszoklasistów, którzy mamy ogromną nadzieję poczują się w naszej szkole nadzwyczaj dobrze, czego z całego serca im zyczymy.

Wychowawcami klas I zostali:
I A- p. Anna Rolek
I B- p. Agnieszka Radomska
I C- p. Krzysztof Studnicki
I D- p. Agnieszka Wasilewska
I E- p. Paweł Cieśluk
I F- p. Izabela Żyłowska
I G- p. Małgorzata Kośnik
I H- p. Dorota Olender

Uroczystość poprowadzili Mateusz Rutkowski i Izabela Szymańska – reprezentanci Samorządu Uczniowskiego. Powitali oni pierwszoklasistów, życząc im przyjemnej i owocnej nauki. Szczególne życzenia popłynęły w kierunku uczniów klas III, którzy w maju 2013 r. przystąpią do egzaminów dojrzałości.
Specjalne powitanie i życzenia uczniowie skierowali także do nauczycieli, życząc im, by współpraca z uczniami układała się jak najlepiej, a rok był pełen sukcesów na polu zawodowym.
Następnie głos zabrał Pan Starosta Zbigniew Kamiński, który oficjalnie przedstawił i przywitał Dyrektora Waldemara Bartosika.
Odczytany został także list Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
…i przyszedł moment na pierwsze przemówienie nowego Pana Dyrektora, który bardzo ciepło przywitał uczniów i nauczycieli. Wszyscy liczymy na dobrą współpracę i jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami sprawimy, że nasza szkoła, nasz „Kopernik” – stanie się dla wszystkich drugim domem.
Przedstawiciele SU wręczyli kwiaty Panu Dyrektorowi, witając Go takimi słowami:
„Szanowny Panie Dyrektorze, witamy Pana bardzo serdecznie w progach naszej szkoły. W imieniu wszystkich tutaj zebranych życzymy Panu zdrowia, wspaniałej atmosfery w szkole i pokoju nauczycielskim, inspiracji do osiągania sukcesów, konsekwencji w dążeniu do celów, wielu radości, wielu powodów do dumy i samych dobrych dni.”

Kwiaty otrzymała także Pani Małgorzata Wiercińska – wicedyrektor.
„Życzymy aby nowo pełniona funkcja dała wiele satysfakcji i radości. Jesteśmy przekonani, że nowe zadania będą prowadzone tak dobrze, jak dotychczas prowadziła Pani lekcje matematyki. My ze swojej strony obiecujemy wsparcie i pomoc. Razem możemy sięgnąć najwyższych gwiazd i sprawić, że nawet przy złej pogodzie dla nas zawsze będzie świeciło słońce.”

Dziękując za wieloletnią współpracę uczniowie obdarowali kwiatami także panią Barbarę Muzykę.
Na zakończenie usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu Sebastiana Brejnaka i Klaudii Dąbkowskiej. Wszyscy z wielką radością rozeszliśmy się do domów, bo w tym roku wyjątkowo rok szkolny zaczynamy później…
Do zobaczenia 10.IX. 2012r.
Magdalena Konrad
Foto: K Zawisza, J Parys

Skip to content