LO im. M.Kopernika

3 kwietnia 2009r. – spotkanie z panią Danutą Janusz

Kolejnym znanym absolwentem, który w ostatnim czasie odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, była radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, pani Danuta Janusz. Spotkanie z młodzieżą odbyło się 3 kwietnia i niewątpliwie było okazją do poznania nowych, ciekawych wspomnień z życia naszej szkoły.

Pani Janusz już na wstępie przyznała, że przyjęła zaproszenie dyrektora Włodzimierza Kazimierskiego z wielką radością, ponieważ „wspaniale jest móc powracać w takie miejsca i przypominać sobie swoje młode lata”. Do zgromadzonych uczniów zwróciła się słowami „drodzy młodsi koledzy”, gdyż – jak podkreślała: „Bez względu na to, ile kto ma lat, wiąże nas szkoła. Zarówno te mury, jak i ludzie w nich pracujący są takim spoiwem, ono zawsze będzie nas łączyło.” Pani Janusz, która uczęszczała do LO w latach 70., opowiadała o ówczesnym wyglądzie budynku i systemie kształcenia, wspominała także swoją wychowawczynię – nieżyjącą już p. Wandę Wasilewską. „Wydaje się, że to wszystko miało miejsce tak niedawno. Teraz, patrząc na was, myślę o moich synach, którzy także ukończyli to liceum. Jestem przekonana, że szkoła średnia to bardzo ważny okres życia każdego człowieka, jego najpiękniejsze lata”.

Była dyrektor Zespołu Szkół CKP w Lubiejewie od 2003r. pracuje w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie obecnie jest Kierownikiem Działu ds. Szkoleń Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Przy okazji swojej wizyty mówiła, jak wiele znaczy dla niej możliwość owej aktywności: „Powołałam m.in. kampanię Mazowieckie Dni Trzeźwości, skierowaną także do młodych ludzi, ponieważ wy również, a może nawet wy – szczególnie zagrożeni jesteście nałogami: alkoholem, narkotykami. Zawsze jednak powinniście być świadomi, że to do was należy możliwość wyboru.”

Jak nadmienił dyrektor Kazimierski, pani Danuta Janusz jest członkiem Komitetu Honorowego powołanego w związku ze zbliżającym się wrześniowym jubileuszem szkoły. Zaproszona absolwentka odpowiedziała: „Niezmiernie się z tego cieszę i mam nadzieję, że właśnie wtedy będziemy mieli okazję spotkać się wszyscy ponownie. My, tworzący jedną społeczność, społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej”.
Izabela Sochocka kl. Ib
Foto: Adrian Szabłowski

Skip to content