LO im. M.Kopernika

26 kwietnia 2012r. – Dzień Otwarty w naszej szkole

W dniu 26 kwietnia odbył się Dzień Otwarty. Do naszej szkoły zaprosiliśmy gimnazjalistów zainteresowanych oferta edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Dzień Otwarty rozpoczął się o godzinie 15.00, w tym dniu gimnazjaliści pisali swój egzamin, ale mimo to tłumnie przybyli, by poznać nasza szkołę. Uroczystość rozpoczął Pan dyrektor, który ciepło powitał i zaprosił gimnazjalistów do wyboru naszej szkoły – opowiedział krótko o wynikach matur i o szkole. O zasadach rekrutacji powiedziała pani Dorota Olender. Z ofertą edukacyjną można się zapoznać także na naszej stronie internetowej.

Po kilku słowach wstępu gimnazjaliści obejrzeli cześć artystyczną przygotowaną przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Magdaleny Konrad i p. Agnieszki Hryciuk. Tego dnia atrakcji na scenie nie brakowało. Zaprezentowali się ci, którzy niewątpliwie mają jakiś talent. Dzień Otwarty poprowadzili Izabela Szymańska i Mateusz Rutkowski, którzy jak zawsze sprawdzili się fenomenalnie jako konferansjerzy. Występ rozpoczął krótki wykład Mikołaja Kopernika, następnie zobaczyliśmy na scenie nasz szkolny zespół Ursus Boys (Adrian Jaszczak, Maciej Kukwa, Karol Śladewski i Sylwester Zienkiewicz). Usłyszeliśmy także piosenki „Radio Hello” i „Masz w sobie wiarę” – zaśpiewali – Kamila Rudzka, Klaudia Dąbkowska, Kinga Goca, Kinga Wróbel, Aneta Kulesza, Patrycja Godlewska, Marcin Dembek, Marta Beszterda, Dominika Wójcicka, Ewelina Stefańczyk, Anna Kańkowska, Maja Parafianowicz, Magdalena Dębińska, Paulina Bagińska, Izabela Szymańska, Alicja Jemielita, Katarzyna Zysik i Ilona Krajewska.

Występ uświetnił także kabaret pt. „Kebab w Londynie” przygotowany przez Dariusza Pecurę, Adama Grochowskiego i Jarosława Wyszomirskiego. Rock&Rolla zaprezentowali uczniowie Szkoły Tańca przygotowani pod kierunkiem p. Kazimierza Trzaski i p. Ewy Kiedroń – Lisowkiej, byli to: Łukasz Symon, Jarosław Wyszomirski, Jakub Dembkowski, Izabela Szymańska, Urszula Uścińska i Emilia Przybysławska. Pokaz żonglowania urządził Dariusz Grabowski. Obejrzeliśmy także układ taneczny przygotowany pod kierunkiem Kingi Pochmary, w którym zatańczyli: Kinga Pochmara, Weronika Kaczmarek, Bartosz Skalik, Mateusz Neisser, Katarzyna Bednarczyk, Karolina Kłosińska, Anna Siuda, Katarzyna Romanik i Ewelina Gałązka.

Zaraz po części artystycznej odbyły się lekcje pokazowe, które przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami:
– język polski – p. Izabela Hryń
– język angielski – p. Izabela Żyłowska
– historia – p. Monika Kuziak
– matematyka – p. Paweł Polakowski
– fizyka – p. Jarosław Parys
– chemia – p. Agnieszka Wasilewska
– biologia – p. Zofia Macioch
– geografia – p. Anna Malec
Nad przebiegiem Dnia Otwartego i jego organizacją czuwała p. Bożena Cudzich. Dekorację sceny przygotowała p. Marta Horodok. Nagłośnienie przygotowała grupa NewtonSound – Michał Pachowski.

Na koniec nasi uczniowie oprowadzili młodszych kolegów po szkole, opowiadając o niej, o nauczycielach, przedmiotach i historiach z życia ucznia, pokazali im sale lekcyjne, korytarze, gazetki, wszystko po to, by we wrześniu, gdy przyjdą w mury tej szkoły – czuli się w niej jak u siebie.

Magdalena Konrad

Film Mai Sobotki z Dnia Otwartego.

Foto: Maja Sobotka, M Konrad

Skip to content