LO im. M.Kopernika

23 – 24 marca – Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej

Święto młodych
W dniach 23 – 24 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Światowych Dniach Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej. W sobotę rano wyjechaliśmy do Łomży, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez rodziny, które zdecydowały się na ugoszczenie młodych. Spędziliśmy wiele godzin najpierw w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża, później w kościele Miłosierdzia Bożego, jednak nie było to zwykłe, „nudne” bycie w kościele. Cała młodzież z diecezji zebrała się, aby stworzyć ogromną wspólnotę, bawić się, modlić i czuwać na chwałę Panu. Wysłuchaliśmy świadectwa Łukasza, który dzięki Opatrzności Bożej jest dzisiaj wolny i szczęśliwy. Usłyszeliśmy wiele ciepłych i przede wszystkim mądrych słów od księży, kleryków, biskupa, a także ludzi, którzy w sposób szczególny doświadczyli Boga.

W trakcie ŚDM nauczyliśmy się zupełnie innej formy modlitwy, modlitwy przez śpiew, taniec i uwielbienie wszystkich, i wszystkiego wokół. Bawiliśmy się na koncercie Magdy Anioł i Zespołu ŚDM.

Będąc na Światowych Dniach Młodzieży po raz pierwszy w życiu doświadczyłam czegoś tak niesamowitego i pierwszy raz w Kościele czułam się jak w domu, gdzie mogłam modlić się, bawić, śpiewać, tańczyć, rozmawiać, milczeć, klęczeć, siedzieć lub robić cokolwiek innego, a i tak byłam akceptowana, kochana i potrzebna.

Niesamowita atmosfera i wspaniali ludzie, których tam spotkałam otworzyli jeszcze szerzej moje oczy na piękno tego świata. Za rok mam nadzieję wziąć udział w ŚDM w Zambrowie.
Chwała Panu!
Karolina Gietka
Foto: ks. Stanisław

Skip to content