LO im. M.Kopernika

22 września 2011r. – ślubowanie klas pierwszych

W dniu 22 września 2011 r. odbyło się ślubowanie klas I, w którym, wzięli udział wszyscy uczniowie kl I wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, który ciepło powitał pierwszaków, życząc im zadowolenia z wyboru szkoły, samych dobrych wyników w nauce oraz satysfakcji z osiąganych wyników. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część oficjalna. Gospodarze klas wystąpili przed sztandar i wraz ze wszystkimi uczniami powtarzali słowa przysięgi odczytane przez p Marcina Kuleszę – ślubowali, że będą dbać o honor i tradycję nie tylko szkoły, ale i Ojczyzny, że będą dbać o dobre imię szkoły oraz prawowicie wypełniać obowiązki ucznia.
Po przemówieniu Pana Dyrektora głos zabrali: przedstawicielka wychowawców klas I p. Beata Przeździecka, przedstawicielka klas I – Agnieszka Wajszczyk, oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Damian Skłodowski.
Gospodarze klas I: I A- Agnieszka Wajszczyk
I B- Olga Gromek
I C- Klaudia Dąbkowska
I D- Karolina Malik
I E- Milena Kopaniarz
I F- Anna Olender
I G- Natalia Markowska
I H- Marta Besterda vel Beszterda
Zaraz po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować się przed kolegami i koleżankami oraz gronem pedagogicznym. Były skecze, piosenki, tańce, gra na gitarach. Był to ich pierwszy występ w nowej szkole. Dzięki takiej możliwości mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować z nową klasą, a także nauczyć się pracy z nową grupą.
I tak od dziś stali się pełnoprawnymi uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej… Życzymy Wam wzorowego zachowania, samych bardzo dobrych i celujących ocen i tylko radosnych chwil, aż do samej matury.
Czujcie się dobrze w murach tej szkoły!!!
Magdalena Konrad
Foto: J Parys

Skip to content