LO im. M.Kopernika

21 marca 2011r. – pierwszy dzień wiosny

„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr
Wiosna – znów nam ubyło lat
Wiosna – wiosna w koło, rozkwitły bzy…”

W dniu 21. III. 2011 r. nasi uczniowie z wielką radością powitali wiosnę. W szkole na korytarzach panowała hipisowska atmosfera. Wielu osobom, tak właśnie skojarzyła się wiosna, i powitali ten dzień ubrani w kwiaty, szerokie dzwony, długie sukienki i opaski na włosach.
Idąc korytarzem można było też spotkać ochroniarzy, dziewczyny w męskim wydaniu, kowbojów, ratowników, a nawet mumię w garniturze, która wzbudzała wiele zainteresowania i nasuwała się wszystkim myśl KTO TO?
Po 5 godzinach lekcyjnych odbył się wiosenny koncert, który zorganizowały p. Dorota Olender i p. Bożena Nowak. Całej uroczystości towarzyszyło motto „Wiosna cieplejszy wieje wiatr…”. Takim opisem udekorowana była także scena, którą przygotował p. Artur Szydlik. Za Panią Wiosnę przebrana była Alicja Szymańska. W pięknej sukni ozdobionej kwiatami wniosła na salę prawdziwy powiew wiosennego powietrza.
Zaśpiewały dla nas: Marta Kowalczyk, Katarzyna Koziara, Magdalena Dębińska, Maja Parafianowicz, Joanna Charucka, Justyna Tyszka. W swoim niezapomnianym hicie pt. „Na jednej z dzikich plaż” wystąpił Jakub Dębek, z którym rozśpiewała się cała sala. Koncert zakończyła piosenka Shakiry, w wykonaniu Katarzyny Jankowskiej pt. „Waka, Waka”. Choć za oknem tego dnia słońce nie chciało się do nas uśmiechnąć, nastrój, który wprowadzili uczniowie, pozwolił odczuć, że wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami…
Tekst i foto: Magdalena Konrad

Skip to content