LO im. M.Kopernika

20 grudnia 2011r. – wyjazd do Zuzeli

W dniu 20.12.2011 wolontariusze wyjechali do Zuzeli do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, by dalej kolędować i nieść dobre słowo. Tym razem pojechali opiekunowie w skaldzie: Pan Dyrektor Włodzimierz Kazimierski, p. Magdalena Konrad i p. Małgorzata Wiercińska.
Droga do Zuzeli upływała nam w miłej atmosferze, śpiewaliśmy kolędy, Maciek, Kamila i Łukasz grali nam na gitarze. Na miejsce dotarliśmy przed 10. Powitali nas nie tylko wychowankowie, ale także Pani Dyrektor – Dorota Murawska, jej zastępca – p. Andrzej Budnicki oraz pracownicy.
Mieliśmy chwilę czasu na przygotowanie się, wszyscy biegali w popłochu, szukali swojego stroju, na sali Łukasz i Maciek podłączali sprzęt, Darek – Mikołaj – gromadził prezenty w jednym miejscu – przygotowując się do swojego mikołajowego wcielenia, w którym tak rewelacyjnie się sprawdził tydzień wcześniej w Brańszczyku. Wszystko gotowe – zaczynamy – choć debiut mamy za sobą – stres na twarzach aktorów lekko się zarysowuje. Jak tylko zaczniemy wszystko pójdzie jak z płatka… i tak też było. Kolejny występ możemy uznać za udany. Zaraz po nim dostajemy gromkie brawa i podziękowania od Pani Dyrektor – mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Podziękowania dla młodzieży składa również nasz Pan Dyrektor, jest nam tym bardziej miło, że cały trud został dwukrotnie wyróżniony.
Czas na wejście Darka – Mikołaja – z oddali słychać dzwonek – wszyscy patrzą w kierunku drzwi i nagle pojawia się Święty Mikołaj z workiem prezentów. Znów tworzy się ciepła i przyjemna atmosfera, w oddali kolędy, dzieciaki śpiewają, recytują, siadają Mikołajowi na kolanach. Tyle radości widać na ich twarzach – my wiemy, jak bardzo tego potrzebują – ich radość – to dla nas podwójne szczęście. Na ręce Pani Doroty przekazujemy prezent dla całego Ośrodka – mikrofalówkę, gry, zabawki, słodycze, piłki oraz słodkie upominki od firmy Kruger. Wszyscy dostali paczki, są tacy radośni, dają nam tyle uśmiechu, jeszcze tylko wspólne zdjęcie na pamiątkę i rozpoczyna się wspólna zabawa. Muzyka rozbrzmiewa, a nasi wolontariusze tańczą z wychowankami Ośrodka – świąteczny nastrój udziela się, żeby tylko jeszcze chciał popadać śnieg…
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania, podziękowania dla tych klas III, które przekazały swoje pieniążki pozostałe z zakupu zaproszeń i znaczków studniówkowych na rzecz paczek świątecznych.
Podziękowania dla Pana Dyrektora za udział w Jasełkach i wspólny wyjazd.
Podziękowania dla wszystkich aktorów i tych którzy nas wpierali, pomagali w pakowaniu paczek, organizowali zbiórki.
Podziękowania dla całego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zuzeli za fantastyczną atmosferę, piękne upominki i jak zawsze ciepłe przyjęcie nas wolontariuszy.
Magdalena Konrad
Foto: M Konrad

Skip to content