LO im. M.Kopernika

2 grudnia 2014r. – PUCHAR EUROPY KARATE KYOKUSHIN

01.12.2014 Józef Makarski z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobył Puchar Europy, Jakub Popławski wywalczył miejsce drugie podczas Pucharu Europy Juniorów.
W dniach 29-30.11.2014 r. w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów Open Karate Kyokushin IKO oraz Puchar Europy Karate Kyokushin IKO Juniorów. Reprezentant Polski, zawodnik Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii + 80 kg. Józek swoje walki wygrał w bardzo efektowny i widowiskowy sposób, kończąc swoje pojedynki przed regulaminowym czasem. W walce finałowej do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Nasz zawodnik nie pozwolił rywalowi na kontynuowanie całej dogrywki kończąc walkę ponownie przed czasem, efektownym kopnięciem obrotowym. Zawodnik trenujący w Broku zdobył Puchar Europy w Karate Kyokushin!
Polskę w kategorii + 70 kg reprezentował również zawodnik BKKK Jakub Popławski. Kuba podobnie jak klubowy kolega walki do finału kończył przed końcowym gongiem. Silne ciosy na tułów sprawiały chwilową niezdolność do walki rywali naszego zawodnika. W walce finałowej po regulaminowych dwóch minutach pojedynku sędziowie zadecydowali o dogrywce, gdzie kolejne dwie minuty były bardzo wyrównane. Żaden z zawodników nie odpuścił ani na chwilę. Werdykt mógł być w każdą stronę. Jednak uniesione chorągiewki arbitrów wskazały jedną na naszego zawodnika, jedna na remis i dwie na rywala Kuby. Zabrakło zatem bardzo niewiele. Jakub Popławski w Pucharze Europy Karate Kyokushin zdobył drugie miejsce!
Europejskie Puchary Karate Kyokushin trafiły do Klubu BKKK. Jest to nasz ogromny sukces sportowy, zwłaszcza że wygrane były zdobyte w tak efektowny i spektakularny sposób.

Skip to content