LO im. M.Kopernika

2 czerwca 2009r. – biegi przełajowe w Bojanach

2 czerwca w Broku, na terenie leśniczówki „Bojany”, odbyły się biegi przełajowe organizowane przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Jak, otwierając zawody, przypomniał jeden z pomysłodawców – dyrektor Włodzimierz Kazimierski, była to specjalna forma uczczenia obchodzonego w tym roku 100-lecia istnienia szkoły. Współinicjatorem przedsięwzięcia był zarządzający niegdyś szkołą dyr. Tadeusz Zaniewski – także w Broku obecny. Do wzięcia udziału w rywalizacji zaproszono wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego (ustalono trzy kategorie wiekowe).

Ze uwagi na padający od rana deszcz, impreza zaczęła się z godzinnym opóźnieniem. Na szczęście później pogoda okazała się łaskawsza i pozwoliła przeprowadzić zawody już zgodnie z planem. Grupy startowały co piętnaście minut, a biegi otwierali kolejno: gospodarz leśniczówki – nadleśniczy Piotr Uścian – Szaciłowski, wiceburmistrz Broku – Andrzej Zdziarski oraz wicestarosta powiatu Ostrów Maz. – Jerzy Polak. Liczba wszystkich uczestników była mniejsza, niż się spodziewano, ponieważ niektóre reprezentacje zrezygnowały z udziału tuż przed wyjazdem – właśnie przez złe warunki atmosferyczne. Szybko wyłoniono zwycięzców. Medale w poszczególnych kategoriach zdobyli:

– Szkoły gimnazjalne – dziewczęta (1000m):
I – Angelika Wardaszka – Gimnazjum nr 4 w Ostrowi Maz.
II – Patrycja Krakówka – Gimnazjum w Andrzejewie
III – Sylwia Krakówka – Gimnazjum w Andrzejewie

– Szkoły gimnazjalne – chłopcy (1500m):
I – Andrzej Piwoński – Gimnazjum w Andrzejewie
II – Tomasz Majewski – Gimnazjum w Andrzejewie
III – Kamil Sobotka – Gimnazjum w Andrzejewie

– Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta (1200m):
I – Joanna Gawkowska – Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Maz.
II – Katarzyna Jędrzejczyk – Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Maz.
III – Natalia Brzozowska – Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Maz.

– Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy (2000m):
I – Daniel Siwek – Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Maz.
II – Kamil Zaręba – LO im. M. Kopernika
III – Marcin Leonik – ZS nr 1 w Ostrowi Maz.

– Kategoria OPEN (dla wszystkich):
I – Andrzej Wardaszka
II – Arkadiusz Rosiński
III – Marta Kotlenga

Punkty zliczono także w klasyfikacji grupowej. W kategorii gimnazjalnej zwyciężyło Gimnazjum w Andrzejewie, zaś wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Maz., a drugie Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika. Po uroczystym wręczeniu nagród przez przybyłych gości, wszyscy udali się na wspólny posiłek. Wracając do Ostrowi myśleli zapewne o słowach dyrektora Kazimierskiego, który witając zawodników wyraził nadzieję, że „od tej chwili coroczne biegi przełajowe staną się kolejnym znaczącym elementem długoletniej tradycji naszej szkoły”.
Iza Sochocka
Foto: Maciej Szymański

Skip to content