LO im. M.Kopernika

18 czerwca 2015r. – przedstawienie dla przedszkolaków

W dniu 18 czerwca Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Magdaleny Konrad wystawił bajkę pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Na spektakl zostały zaproszone przedszkolaki ze wszystkich ostrowskich przedszkoli. Nasi aktorzy spisali się na medal. Sceny odgrywane były w domku krasnoludków w lesie i w zamku. Do występu przygotowaliśmy się ponad 2 tygodnie, powstały dekoracje, gromadziliśmy rekwizyty i robiliśmy próby, aby opanować tekst i wystąpić przed bardzo wymagającą publicznością – jaką tworzą zawsze dzieci.
Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej o godzinie 10.00. Gości przy drzwiach naszej szkoły witali Miś – Oliwier Frączyk oraz Czerwony Kapturek – Dominika Gałązka. Bajkę rozpoczęła babcia – Posłuchajcie oto bajka stara bajka… W Jej roli wystąpiła Adrianna Chmielewska. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały bajkę – szczególne zainteresowanie wzbudziła scena kiedy zła królowa odprawiała czary.
We wspólnej zabawie weselnej Śnieżki i Księcia wzięły udział wszystkie dzieci i ich panie. Był też pokaz tańca wykonany przez Krasnala Pracusia – Maksa Skibickiego. Dla nas zaprezentowały się także dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w piosence „Żegnaj Przedszkole”, do której zagrali im nasi uczniowie Damian Rosiński – akordeon oraz Karol Krych – gitara. W dalszej części każda grupa przedszkolna dostałą szkic krasnoludka, a ich zadaniem było wspólne pokolorowanie go. Portrety dzieci zabrały na pamiątkę.
Dziękuję za wspaniałą zabawę. Aktorzy spisaliście się na medal – o tym świadczyć może cisza która panowała wśród publiczności – otwarte buzie dzieci mówią same za siebie – jesteście dobrymi… nawet świetnymi aktorami.
Dziękuję p. Oli Skalik i p. Kasi Staniaszek za wypożyczenie kostiumów, Oli Krakówce, Adzie Chmielewskiej za rekwizyty, Ani Gwardiak, Martynie Rukat, Adzie Dawidowskiej, Katarzynie Krzyżostaniak, Adzie Chmielewskiej, Żanecie Piotrowskiej, Agnieszce Jóżwik za dekoracje, Piotrkowi Pińkowskiemu za czujność i działanie.
Wojtkowi Bartosikowi i Marcinowi Wiatrakowi za nagłośnienie, Pawłowi Dudkowi za grę na gitarze, Oliwierowi Frączykowi i Dominice Gałązce za umiejętności animatorskie, Karolinie Małyszko za zdjęcia, Weronice Tułowieckiej za nagrywanie, mediom: Ostrowski Portal Internetowy i Ostrówmaz24 za przybycie na spektakl.
I przede wszystkim dziękuję wspaniałym aktorom: Kamili Ambroziak, Kasi Sierocie, Ani Grądzik, Dawidowi Andryszczykowi, Kacprowi Buratyńskiemu, Joannie Bauer, Julii Wityńskiej, Natalce Augustyniak, Weronice Kowaczyk, Justynie Deoniziak, Maksowi Skibickiemu, Adriannie Chmielewskiej, Żanecie Piotrowskiej.
Magdalena Konrad

Skip to content