LO im. M.Kopernika

17 października 2011r. – Dzień Papieski

17 października obchodziliśmy w naszej szkole XI już Dzień Papieski. W tym roku myślą przewodnią dnia poświęconego już błogosławionemu Janowi Pawłowi II była modlitwa.
W liście „Novo millenio ineunte” Jan Paweł II pisał: „Podłożem pedagogiki świętości powinno być chrześcijaństwo, wyróżniające się przede wszystkim sztuką modlitwy.” Papież pragnął, by chrześcijaństwo naszych czasów odczuwało potrzebę dłuższej, duchowej rozmowy z Chrystusem. Nawoływał, by Słowo Boże stało się źródłem modlitwy, która oczyszcza ze wszystkiego, co oddziela ludzi od Boga, jak i z tego, co zagraża jedności i pokojowi na świecie. Jan Paweł II sam bardzo głęboko i żarliwie się modlił. Mówił, ze dzięki cichej adoracji Najświętszego Sakramentu otrzymywał siłę, pociechę i wsparcie w swej posłudze.

Jako uczniowie liceum jesteśmy wdzięczni ks. Stanisławowi Kućmierowskiemu i uczniom kl. III D za przypomnienie osoby Jana Pawła II w montażu słowno – muzycznym i wskazanie na niego, jako na prawdziwy autorytet wśród wielu znanych, jednak czy właściwych idoli??…
Robert Stryiński III D

Foto: Patrycja Brzózka IIG

Skip to content