LO im. M.Kopernika

16 października 2006r. – VI Dzień Papieski

Dnia 16 października 2006 roku z okazji VI Dnia Papieskiego na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika zebrało się całe Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły, aby uczcić pamięć Ojca Świętego – Jana Pawła II.

Podczas uroczystości mogliśmy obejrzeć film, przedstawiający najważniejsze wydarzenia z pięknego i bezcennego pontyfikatu Jana Pawła II. Przypomnieliśmy sobie moment wyboru Papieża – Polaka, jego spotkania z pielgrzymami, chorymi i niepełnosprawnymi. W trakcie trwania akademii wysłuchaliśmy utworów Karola Wojtyły z „Tryptyku Rzymskiego” oraz pieśni wykonywanych pod batutą P. Rubika.

Oprócz radosnych i ciepłych wspomnień musiało pojawić się i to, które sprawiło, że cały świat utonął w morzu łez – 2 kwietnia 2005 roku, godz. 21.37 – śmierć papieża Jana Pawła II. Mimo że nie możemy już się z nim spotkać, porozmawiać czy podać ręki, jego duch jest wśród nas obecny. Dla bardzo wielu ludzi – zarówno Polaków jak i obcokrajowców, Ojciec Święty jest i będzie autorytetem. Każdy człowiek spośród licznych wygłoszonych przez Naszego Rodaka kazań przepełnionych jakże głębokimi treściami, znajdzie te, które staną się jego myślą przewodnią, maksymą, mottem czy drogowskazem życiowym.

Cały czas rozkwitają w naszych sercach wartości: wiary, nadziei, miłości, pojednania, jakim hołdował. Niejednokrotnie na naszych twarzach pojawia się uśmiech, gdy słyszymy zabawną anegdotę związaną z życiem Papieża – Człowieka. Nikt nie chce o Nim zapomnieć, tym bardziej, że dokonał i cały czas dokonuje cudów.

Należy wspomnieć, że pomysłodawczyniami uroczystości były prof. Elżbieta Michalik i prof. Anna Rawa Sadowska, a projekcji filmu towarzyszyły utwory wykonywane przez nasz szkolny chór m.in. „Nie lękajcie się” oraz „Uczył nas”.

Magdalena Deluga kl. IID

Skip to content