LO im. M.Kopernika

14 kwietnia 2011r. – Dzień Otwarty w naszej szkole

14 kwietnia 2011r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Do zwiedzania murów szkoły z ponad 100-letnimi tradycjami zaproszeni zostali uczniowie klas trzecich gimnazjum. Dla nich był to ważny dzień. Właśnie dziś pisali test gimnazjalny, na pewno większość z nich poczuła już, że nauka w gimnazjum wielkimi krokami dobiega końca i przyszedł czas na wybór nowej szkoły, wybór, który będzie rzutował na ich dalszą przyszłość…
Dzień Otwarty był okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej oraz zachętą, aby zainteresowani gimnazjaliści właśnie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika wybrali do kontynuowania nauki.

Prezentacja rozpoczęła się uroczyście o godzinie 14:00 na sali gimnastycznej. Na początku głos zabrał pan dyrektor, Włodzimierz Kazimierski, który przedstawił gimnazjalistom ofertę kształcenia na rok szkolny 2011/2012. O zasadach rekrutacji kilka najważniejszych informacji przekazała pani Beata Przeździecka. Gości powitali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy w swym przemówieniu przekonywali swych młodszych kolegów do podjęcia nauki w naszej szkole. Zachęcali ich wyborem poprzez przedstawienie wszystkich walorów „Kopernika”, wspomnieli o wysokiej zdawalności matury, o relacjach między uczniem, a nauczycielem, o atmosferze, życzliwości i wzajemnej pomocy. Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy Ig, którzy pod okiem pani Anny Rawy-Sadowskiej oraz pani Moniki Kuziak, przygotowali część artystyczną. Przedstawienie opowiadało o Dionizosie, muzach komedii i tragedii, którzy podczas wędrówki w czasie spotykają bohaterów „Antygony”, „Zemsty” i „Świętoszka”. Nasi szkolni artyści zostali przez gimnazjalistów nagrodzeni gromkimi brawami.

Po zakończeniu części oficjalnej przedstawiciele szkoły zabrali gimnazjalistów do klas, gdzie odbyły się lekcje pokazowe i prezentacje z poszczególnych przedmiotów m.in z geografii, chemii, fizyki, we wszystkich prezentacjach odbywały się interesujące pokazy, doświadczenia i cenne informacje. Gimnazjaliści uczestniczyli w tych krótkich zajęciach z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością.

Ostatnim punktem spotkania była wycieczka po szkole. Nasi reprezentanci zaprosili kandydatów na krótki spacer. Pokazali gościom wystawy przedmiotowe, ekspozycje z osiągnięciami uczniów. Wolontariusze zaprosili także uczniów do świetlicy szkolnej, gdzie w kilku słowach opowiedzieli im o działalności wolontariatu i zachęcali do współpracy, gdy tylko zostaną naszymi uczniami.

Sądząc po minach gimnazjaliści opuścili naszą szkołę z pozytywnymi wrażeniami. Już niedługo zadecydują o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej. Mamy nadzieję, że spodobała im się nasza szkoła i chętnie rozpoczną w niej naukę. ZAPRASZAMY!!
Tekst: Patrycja Spinek, klasa Ig
Magdalena Konrad
Foto: Bartosz Skalik, Magda Konrad

Skip to content