LO im. M.Kopernika

13 września 2012r. – Salon Maturzystów

W czwartek 13.09.2012 r rozpoczął się w Warszawie największy z tegorocznych Salonów Maturzystów Perspektywy 2012. Do gmachu Politechniki Warszawskiej ściągnęły tłumy maturzystów chcących zapoznać się z ofertami licznych licznych uczelni, nie tylko z Polski ale i zagranicy.

Oficjalnego powitania uczestników Salonu dokonali Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz – Prezydent Warszawy oraz prof. Marek Krawczyk – rektor Warszawskiego uniwersytetu Medycznego, a za razem przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich. W swych przemówieniach oboje podkreślili, jak wiele studenci wnoszą w życie miasta, i że, stanowią oni potencjał, który należy dobrze wykorzystać.

Na inaugurację Warszawskiego Salonu maturzystów 2012 przybyli liczni goście: rektorzy i prorektorzy stołecznych uczelni, wiceprezydent m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński, mazowiecki kurator oświaty Karol Semik. Uczniowie naszej szkoły – tegoroczni maturzyści wraz z wychowawcami poraz kolejny wzięli udział w tym wydarzeniu. Zwiedzając kolejno stoiska prezentujących się uczelni mogli dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji do danej szkoły. Tegoroczni maturzyści otrzymali również ulotki uczelni publicznych i niepublicznych. Reprezentanci szkół policealnych przekazywali informacje na temat wymogów jakie stawia dana uczelnia.

Maturzyści mieli także możliwość wypełnienia kuponu, który upoważniał do odebrania ogólnopolskiego informatora dla maturzystów 2013. Dowiedzieli się także, jakie przedmioty brać pod uwagę składając deklaracje, aby dostać się na wymarzona uczelnię.

Po zebraniu wszystkich przydatnych informacji maturzyści podziwiali budynek Politechniki Warszawskiej. Mimo deszczowej pogody plac przed uczelnią był zatłoczony przez tegorocznych maturzystów z województwa mazowieckiego. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych, uczniowie wrócili z masą informatorów, ulotek i broszur, które na pewno pomogą w bliższym zapoznaniu się z ofertami i pomogą w podjęciu decyzji, co do wyboru kierunku studiów.
Magdalena Konrad
Katarzyna Lisińska kl. III H

Foto: Izabela Szymańska

Skip to content