LO im. M.Kopernika

13 października 2011r. – Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Od rana w szkole panowała sympatyczna atmosfera. Uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski Mateusz Zaręba, Damian Skłodowski, Adam Łut, Izabela Szymańska, Alicja Jemielita i Olga Spiżewska w głównym korytarzu witali wchodzących nauczycieli słodkim upominkiem. Podczas przerw co chwila widać było uczniów biegających z kwiatkami, słodyczami i upominkami. Dziś w taki właśnie sposób mogli oni podziękować swym nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji, pracownikom obsługi i administracji za cały trud wkładany w przekazywanie wiedzy i wzorowe funkcjonowanie szkoły.
Po 5 godzinach lekcyjnych rozpoczął się apel, który uroczyście otworzył Pan Dyrektor życząc wszystkim dalszych sukcesów w pracy, satysfakcji z wyników osiąganych przez uczniów, a także wszystkiego dobrego w życiu osobistym. Przekazał także życzenia, które napłynęły do szkoły z przeróżnych instytucji. Po wystąpieniu dyrekcji – przemówili p. Barbara Jaroszkiewicz -przewodnicząca Koła wychowanków i p. Mieczysław Rejniak – przedstawiciel Rady Rodziców. W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrali Mateusz Rutkowski i Anna Krzyżewska z kl. II G.
Podczas uroczystości 10 nauczycieli zostało wyróżnionych nagrodą Dyrektora Szkoły: p. Beata Przeździecka, p. Przemysław Filc, p. Piotr Chud, p. Anna Grodzińska, p. Justyna Macioch, p. Anna Rawa – Sadowska, p. Magdalena Konrad, p. Monika Horodok, p. Krzysztof Studnicki i p. Krzysztof Zawisza. Nagrodę Starosty otrzymała p. Bożena Cudzich.
W tym szczególnym dniu pożegnaliśmy także p. Elżbietę Jastrzębską, która po 46 latach pracy odeszła na emeryturę. W naszej szkole przez wiele lat Pani Ela pracowała, jako specjalista d/s kadr. Po pięknym podziękowaniu, które wygłosił w kierunku Pani Eli – Pan Dyrektor, został Jej wręczony dyplom i bukiet kwiatów. Nie zabrakło też braw na stojąco, które bardzo się Jej należały.
Pani Elu dziękujemy za wszystkie lata i serdecznie zapraszamy do naszej szkoły zawsze wtedy, kiedy będzie miała Pani na to ochotę!
Montaż słowno – muzyczny przygotowany został przez uczniów kl.II H pod kierunkiem p. Izabeli Hryń. Byliśmy uczestnikami lekcji przeprowadzonej przez uczniów, której towarzyszyły piękne piosenki. Zaśpiewali: Sebastian Brejnak, Marta Kowalczyk, Ilona Krajewska, Kamila Sobotka.
Na zakończenie uczniowie z SU obdarowali nauczycieli i pracowników pamiątkowymi aniołkami z życzeniami.
W pokoju nauczycielskim czekały na nauczycieli i pracowników torty i ciasta od różnych klas, jednak największy zachwyt wśród wszystkich wzbudził tort podarowany przez kl. I D. Cieszył on nie tylko oko, ale przede wszystkim podniebienie.
Po uroczystości nauczyciele wyjechali na wycieczkę do Wilna…
Magdalena Konrad
Foto: J. Parys, M Konrad, K Zawisza

Skip to content