LO im. M.Kopernika

13 października 2005r. – Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października, w czwartek ku radości nauczycieli jak i uczniów 🙂 lekcje były skrócone i po 6 godzinach lekcyjnych, a więc o 11:30 wszyscy zakończyli edukację i pracę.
Profesorowie z uśmiechniętymi buziami od samego rana wysłuchiwali życzeń (które nader czesto się powtarzały ;)) i przyjmowali kwiaty oraz różne słodkości. Ucznowie byli nad wyraz mili i serdeczni dla Nauczycieli a Ci odwdzieczyli się luźnymi lekcjami i różnymi miłymi opowiastkami.
O 11:40 nauczyciele i uczniowie (tylko Ci chętni ;P), zgromadzili się na apelu, który jak zawsze rozpoczął się przemówieniem Naszego Dyrektora, witającego przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas dawni Nauczyciele, chętnie wspominający czasy kiedy brali czynny udział w życiu naszej szkoły.
Następnie, członkowie Rady Rodziców złożyli najserdeczniejsze życzenia Naszym Wspaniałym Nauczycielom i wreczyli im kwiaty. Głos zabrał również przedstawiciel uczniów a samorząd szkolny wręczył wszystkim Profesorom po tabliczce czekolady 🙂 aby słodko upływało im życie.
Po części oficjalnej, jak zwykle przyszedł czas na część artystyczną. Klasa 2f pod kierownictwem prof. Bugajskiej przygotowała scenkę przedstawiającą perypetie życia szkolnego nauczycieli i uczniów. Cytowane były słowa Jana Pawła II i innych Wielkich Ludzi. W scence nie zabrakło humoru, ale i przesłanek. Delegacja klasy 2f w imieniu wszystkich uczniów złożyła szczere i serdeczne życzenia naszym kochanym Psorom :). Oczywiście jak na każdym apelu występował nasz wspaniały chór pod kierownictwem Pana Artura, który również grał na gitarze klasycznej. Dwie dziewczyny z klasy pierwszej grały na skrzypcach a na flecie grała Justyna z klasy trzeciej.
A ja na koniec, raz jeszcze chciałabym życzyć wszystkim Nauczycielom: wiele cierpliwości, zawsze uśmiechniętych min, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń (tych szkolnych jak i tych prywatnych;)).
Olga Kowalczyk

Foto: kosia88, Olo

Skip to content