LO im. M.Kopernika

13 grudnia 2011r. – wyjazd do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Brańszczyku

W dniu 13 grudnia grupa wolontariuszy z przygotowanym programem nawiązującym do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wyjechała z p. Magdaleną Konrad i p. Joanną Majewską do Brańszczyka, by jak co roku od wielu lat odwiedzić wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Praca opiekuńczo – wychowawcza Ośrodka opiera się na założeniach pedagogiki chrześcijańskiej w oparciu o ewangelię i naukę Kościoła katolickiego. Chłopcy objęci są całodobową opieką.
Od dłuższego czasu trwały przygotowania do wyjazdu. Już pod koniec listopada ruszyła akcja „Podziel się batonikiem” Wszyscy chętni, mogli wrzucić batonik do pudła w sklepiku szkolnym. W tym roku zebraliśmy bardzo dużo słodkości i udało nam się zrobić spore paczki dla chłopców. Uczniowie bardzo chętnie nas wspierali, kupując gry, przynosząc książki i zabawki. Klasa II H zrezygnowała ze swoich klasowych Mikołajek i przekazali całą sumę pieniężną na sprzęt sportowy dla wychowanków Brańszczyka. Serdeczne podziękowania dla nich za ten wspaniały gest.
Pomoc otrzymaliśmy także od firmy Kruger, która ufundowała czekolady, kakao i słodkie kremy.
Do Brańszczyka wyruszyliśmy o godzinie 9.00, wszystko zostało przygotowane dzień wcześniej, wolontariusze zrobili paczki, pozostali przygotowywali się do występu. Na miejscu byliśmy ok. godziny 10, na placu czekała na nas siostra Marianna, która jak zwykle z uśmiechem serdecznie nas powitała. Aktorzy szybko się przebrali, dekoracje zostały przygotowane – ostatnia próba gitary, akordeonu… słychać jak ktoś powtarza tekst, za chwilę zaczynamy! Chłopcy zgromadzili się już na sali, siostry oczekują na rozpoczęcie, skupienie na twarzach i rozbrzmiewa piękny głos Kamili Sobotki w piosence „Święta, święta”, która rozpoczęła nasze Jasełka. Były kolędy, wspólne śpiewy, Józef i Maryja, Królowie, Pastuszkowie – wszyscy ci, którzy w Jasełkach powinni wystąpić. Spisaliśmy się na medal! Ogromne brawa i podziękowania to dla nas znak, że się podobało. Chwilę później Siostra Dyrektor zaprasza do wspólnego dzielenia się opłatkiem, są piękne życzenia i kolędy w tle… i nagle wchodzi Mikołaj! Darek Grabowski wspaniale sprawdził się w tej roli. Chłopcy odbierają paczki, śpiewają kolędy, piosenki, recytują wiersze – bardzo się starają, by Mikołaj wręczył im słodki upominek! Na ręce Siostry Marianny przekazujemy prezent dla całego Ośrodka – sprzęt sportowy – piłki, sanki, rakietki, gry oraz toster. Dzięki uprzejmości firmy Kruger darujemy także kakao, czekolady i słodkie kremy. My także dostajemy upominki – lecz to co dla nas najważniejsze, to radość dzieciaków, ich uśmiech mówi sam za siebie „przyjedźcie do nas za rok – czekamy”.
Po radosnym spotkaniu z Mikołajem – wszyscy zostaliśmy zaproszeni na kawę, herbatę i słodkości. Tego roku zima nas jeszcze nie odwiedziła, bardzo brakowało śniegu, ale mamy ogromną nadzieję, że udało się nam wprowadzić świąteczny nastrój. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy z zaangażowaniem wzięli udział w Jasełkach oraz tych którzy pomagali w pakowaniu paczek.
Wielkie dzięki dla Sióstr za wspaniałą, rodzinną atmosferę, za opłatkowe spotkanie i wiele ciepłych słów.
Magdalena Konrad
Foto: M Konrad

Skip to content