LO im. M.Kopernika

11 lutego 2011r. – Miłość niejedno ma imię – charytatywny koncert walentynkowy

W dniu 11 lutego, w piątek tuż przed feriami zimowymi, odbył się Koncert Walentynkowy. Był to koncert charytatywny. Do udziału w uroczystości zostały zaproszone klasy I i II. Wstęp był płatny, a bilet kosztował 3 złote. Cel był szczytny. Cały dochód został przekazany Mamie Klaudii Jagielskiej – byłej uczennicy naszej szkoły, która w ubiegłym roku uległa ciężkiemu wypadkowi i obecnie leży w śpiączce.
Podczas ferii Mama oraz przyjaciółka Klaudii, Ola odwiedziły szkołę, i wtedy cała kwota pieniężna, ok. 1300 zł, trafiła do rąk Pani Doroty Jagielskiej. Pieniążki te pomogą w rehabilitacji, która jest teraz Klaudii bardzo potrzebna. Ola zabrała także plakat, przygotowany przez wolontariuszki, który zawierał informacje o przygotowanym koncercie, powiedziała, że odczyta go Klaudii, a gdy tylko, przyjdzie ten dzień, w którym Klaudia się obudzi – na pewno Jej pokaże, jak bardzo wszyscy starali się Jej pomóc.
Koncert Walentynkowy został zorganizowany przez p. Magdalenę Konrad, przy pomocy wolontariuszy oraz zdolnych, utalentowanych uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości wystąpił także p. Krzysztof Lejza, w poezji śpiewanej – usłyszeliśmy wiersz Bolesława Leśmiana pt. „Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz”. Dekorację wykonał p. Artur Szydlik. Na scenie widniał napis „Miłość niejedno ma imię”, który otaczało mnóstwo czerwonych serc.
Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, który przypomniał, jak szczytny cel ma to walentynkowe spotkanie, dziękując uczniom za pomoc i zaangażowanie.
Podczas koncertu swoje talenty aktorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie klas I i II. W roli prowadzących zobaczyliśmy Natalię Szpadzik i Olgę Kaniuk z kl. II F, o oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbali Maciej Jastrzębski i Kamil Majewski z kl. II H.
W kabaretach wystąpili:
Kabaret I pt. „Miłość potrafi zaskoczyć” – Piotr Trentowski i Bartosz Popiołek
Kabaret II pt. „Dziubas” – Natalia Polakowska, Piotr Trentowski i Dariusz Pecura
Kabaret III pt. „Lucyna i Mirek” – Anna Andryszczyk i Bartosz Popiołek
Zaśpiewali dla nas: Katarzyna Koziara IID, Marta Kowalczyk II D, Magdalena Dębińska I D, Sebastian Brejnak I H, Kamila Sobotka I H Jakub Dembek II D, Marcin Debek I G, Patrycja Godlewska I G.
Wiersze zaprezentowały dziewczęta z klasy I B, Anna Zawistowska, która wyrecytowała wiersz Agnieszki Osieckiej pt. „Jeżeli gdzieś jest niebo” i Joanna Kowalczyk, która wyrecytowała wiersz Janusza Kofty pt. „Trzeba marzyć”.
Apel zakończył się okrzykiem „Jeśli do ludzi tuli się ludź, to ludź do ludzia musi coś czuć”. Wszyscy padli sobie w ramiona… a salę opuściliśmy w romantycznym nastroju.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, którzy przekazali pieniążki na pomoc dla Klaudii. Wszyscy życzymy Jej powrotu do zdrowia, będąc przy Niej ciepłymi myślami i ogromnymi, otwartymi na pomoc serduchami !!!!!
Magdalena Konrad
Foto Rafał Piotrak

Skip to content