LO im. M.Kopernika

11 grudnia 2012r. – Góra Grosza

GÓRA GROSZA NA ŚWIĘTA 6.12-10.12.2012
Góra grosza na święta – to akcja, którą organizujemy w naszej szkole, aby mieć możliwość zakupienia upominków dla naszych przyjaciół Z Brańszczyka i Zuzeli. W tym roku bardzo hojnie wspomogła akcję klasa III G, której uczniowie zrezygnowali ze swoich klasowych Mikołajek i zamiast ufundować sobie świąteczne drobiazgi, postanowili zebraną kwotę przekazać na ten szczytny cel. Kwota była dość imponująca, bo wyniosła ponad 700 zł. We wtorek 11.12 uczennice klasy III G Ewelina Gałązka i Karolina Spaltabaka wraz z p. Magdaleną Konrad udały się na zakupy. Zostały zakupione gry, puzzle, przybory szkolne, artykuły papiernicze za uzbieraną przez nich kwotę. Prezentów było mnóstwo – tym co zostało zakupione obdarowaliśmy Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Brańszczyku, w Zuzeli oraz Szkołę Specjalną w Lubiejewie.

Pozostała społeczność szkolna także włączyła się w akcję – niemal każda klasa wrzuciła swój „grosik” na święta i udało się zebrać dodatkowo ok. 600 zł. Za co zostały dokupione słodycze do paczek świątecznych, a pozostałe pieniążki, których nie zagospodarowaliśmy zostaną na zakupy z okazji Dnia Dziecka.

Zbiórka była też okazją do rywalizacji między klasami – dla klasy, która zebrała najwięcej pieniążków była przygotowana nagroda – w postaci JEDNEGO DNIA BEZ PYTANIA.

Niewątpliwie wygrała klasa III G – z kwotą ponad 700 zł
II miejsce zajęła kl II. H – kwota – 195 zł
III miejsce zajęła kl. III C – kwota – 139,39 zł

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY W TĘ AKCJĘ SIĘ WŁĄCZYLI. W SZCZEGÓLNOŚCI KLASIE III G – ZA TEN WSPANIAŁY GEST – radość i uśmiech tych dzieci, którym ufundowaliście prezenty była bezcenna.

Magdalena Konrad

Skip to content