LO im. M.Kopernika

1 września 2011r. – uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012

„Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć – świadczy o naszej mądrości.”

Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej rokiem „Szkoły z Pasją”. Z tej okazji życzymy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, aby nauka była dla nich fascynującą intelektualną przygodą, a szkoła miejscem odkrywania i realizowania swoich pasji.
W dniu 1 września podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 usłyszeliśmy symboliczny pierwszy dzwonek, którym powitał nas Pan Dyrektor. Jego dźwięk uświadomił nam, że czas wakacji dobiegł końca i od jutra zaczynamy kolejny rok – rok twórczej pracy, nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Pan Dyrektor przemawiał „Gorąco apeluję do Was, zacznijcie mądrze zorganizowaną pracę od jutra. Wykorzystajcie bogatą wiedzę swoich nauczycieli, wykorzystajcie wszelkie możliwości jakie daje książka i internet. Szukajcie dodatkowych źródeł wiedzy, której posiadanie zaowocuje podczas matury. Zwracając się do uczniów klas I pragnę zaapelować, abyście od pierwszych dni nauki aktywnie włączali się w życie szkoły, ucząc się pilnie i aktywnie uczestnicząc w jej życiu społecznym”.
Podczas uroczystości towarzyszyli nam goście:
p. Tadeusz Zaniewski, p. Barbara Jaroszkiewicz i p. Kazimierz Ducki, którzy również od siebie przekazali najlepsze życzenia na cały nowy rok szkolny.
Miło nam było powitać pierwszoklasistów, którzy z wielkim przejęciem przyszli pierwszy raz do nowej szkoły. W tym roku jest ich 227. Przed nimi nowy etap życia – szkoła średnia, nowa klasa, nowe miejsce, nowi nauczyciele i koledzy, nowy materiał i nowe wymagania. Mamy nadzieję, że szybko zaadaptują się w tym nowym otoczeniu, bo już 22 września zaraz po ślubowaniu staną się pełnoprawnymi uczniami naszego liceum. W tym roku wychowawcami klas I zostali:
I A – p. Beata Przeździecka
I B – p. Robert Buczyński
I C – p. Bożena Cudzich
I D – p. Izabela Hryń
I E – p. Marcin Kulesza
I F – p. Sylwia Leoniak
I G – p. Zofia Macioch
I H – p. Jarosław Parys
Owocnej pracy!!!
Tekst: M. Konrad
Foto: K Zawisza

Skip to content